Co to jest OTT?

Dziesięć lat temu świat został zrewolucjonizowany przez IPTV. Jednak w ostatnich latach rozwija się inny standard odbioru: over-the-top (OTT). Ta nowa technologia umożliwia oglądanie telewizji przez Internet bez przechodzenia przez dekoder telewizyjny. Możesz oglądać darmowe filmy online, na ekranie telewizora.

OTT: co to jest?

Za pośrednictwem Internetu operator po raz pierwszy przydziela część dostępnej przepływności i szerokości pasma do nowego wykorzystania, czyli części strumienia wideo. Dzięki OTT strumień wideo jest zbliżony do wszystkich innych zastosowań Internetu w gospodarstwie domowym, a stopień kompresji jest funkcją przepływności dostępnej w danym momencie. Telewizor oddziela się od modemu operatora, a ten staje się tylko środkiem i prostym wektorem pozwalającym technologii działać, jak przesyłanie strumieniowe. Nowi gracze na tym rynku wykorzystują tę niezależność do wprowadzania własnych rozwiązań telewizyjnych. Google opracował swój nowy klucz Chromecast, a Netflix wynegocjował odpowiednie aplikacje na nowych telewizorach wszelkiego typu. Teraz można oglądać telewizję przez Internet, korzystając z podłączonych urządzeń, bez konieczności przechodzenia przez sieci i infrastrukturę jej operatora. Telewizja internetowa dostarcza darmowe filmy online, które są dostępne całą dobę.

Nowy protokół pełen zalet

Mnożenie połączonych narzędzi, od telewizorów po słynne aplikacje, poprzez różne specyficzne urządzenia, takie jak Apple TV, oznacza, że dekodery naszych dostawców usług internetowych stają się coraz bardziej zbędne. Podobnie jak IPTV, OTT umożliwia dostęp zarówno do kanałów na żywo, telewizji i wideo na żądanie. Prawa dostępu stają się niezależne od umowy abonamentowej zawartej z operatorem, a usługa wymaga jedynie połączenia z siecią WiFi. OTT ma jeszcze jedną zaletę: możliwość pracy w dowolnym miejscu, możliwość transportu do domów przyjaciół lub na wakacje, pod warunkiem, że będzie można połączyć się z punktem dostępu do Internetu. Teoretycznie możliwe jest oglądanie kanału telewizyjnego w SD od 1 do 2 Mb / s oraz HD od 4 Mb / s, gdzie minimalne wartości raportować 4 Mb / si 7 Mb / s w kontekście IPTV. OTT to także okazja do przecięcia sznurków z operatorami telekomunikacyjnymi. OTT daje swoim abonentom dostęp do wszystkich swoich programów na telewizorze za pomocą prostego połączenia internetowego.