Firma BIOMET 3i  („3i”) została założona w 1987 roku przez periodontologa Richarda Lazzare i inżyniera Kietha Bethy.

Wierzyli oni, że pacjenci zasługują na rozwiązania protetyczne bardziej estetyczne i funkcjonalne niż proponowane przez ówczesne systemy implantologiczne.
3i rozpoczęła produkcję własnych implantów w 1991 roku. W 1999 roku 3i połączyła się z BIOMET, Inc., wiodącego producenta komponentów ortopedycznych, co umożliwiło wymianę doświadczeń pomiędzy działami badawczymi, a w konsekwencji zaowocowało poszerzeniem oferty obu firm.
Aktualnie BIOMET 3i oferuje najbogatszy wybór implantów i komponentów protetycznych, uzupełniony o zmodernizowaną linię produktów regeneracyjnych.

BIOMET 3i jest pionierem w rozwoju implantologii sterowanej biologicznie. Opatentowana przez firmę powierzchnia trawiona OSSEOTITE® zrewolucjonizowała implantologię stomatologiczną i zapoczątkowała nową erę w tej dziedzinie. Implanty z powierzchnią OSSEOTITE® są stosowane w warunkach klinicznych od ponad 10 lat.

W 2007 roku BIOMET 3i zaprezentowało nowatorską powierzchnię NanoTite.
Dzięki nanotechnologii zaawansowane protokoły leczenia implantologicznego stały się przewidywalne oraz zwiększyła się szybkość i zakres osteointegracji.

W chwili obecnej BIOMET 3i, z siedzibą główną w Palm Beach na Florydzie, jest jedną z wiodących firm na światowym rynku implantologicznym. Wizja implantologii BIOMET 3i opiera się na dbałości o komfort i zadowolenia pacjenta.

Głównymi celem firmy jest: osiągnięcie w pełni przewidywalnych rezultatów, podniesienie estetyki i uproszenie procedur implanto-protetycznych. Wysoka pozycja na rynku implantologicznym zobowiązuje firmę do ciągłego rozwoju, co pozwala naszym lekarzom zapewniać pacjentom najwyższy poziom usług.