“The good doctor” – wszystkie odcinki w jednym miejscu

Serial „The good doctor” swój debiut miał w 2017 roku. Szybko okazało się, że pokochały go miliony widzów na całym świecie. Głównym bohaterem jest młody doktor, który cierpi na zaburzenia związane ze spektrum autyzmu. Otrzymał on pracę w prestiżowym amerykańskim szpitalu.

“The good doctor” – gwarancja satysfakcji

Główna rola w serialu przypadła Freddiemu Highmore’owi. Gra on Shauna Murphy’iego – młodego lekarza, który cierpi na zaburzenia związane z autyzmem i zespół sawanta. Choroby sprawiają, że chłopak wykazuje ponadprzeciętne umiejętności.

Shaun walczy nie tylko z chorobą, ale też z samotnością i uprzedzeniami ze strony kolegów z pracy. Do tego ma on silne trudności z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich, a więc nic nie wskazuje na to, aby sytuacja bohatera na polu społecznym miała się poprawić.

Producenci amerykańskiego serialu swoje inspiracje czerpali z produkcji koreańskiej o tym samym tytule.

Postać lekarza sprzyja rozmyśleniom i dyskusjom na temat tego, czy osoby chorujące na syndrom geniusza powinny być marginalizowane społecznie. Zapytać należy także, czy podstawowe uprzedzenia powinny przesądzać o odbiorze człowieka i jego wykluczeniu. Ostatecznie wykazują one ponadprzeciętny potencjał, który wykorzystany w odpowiedni sposób może przynieść wiele korzyści. Dokładnie przed takim samy dylematem stają koledzy i przełożeni głównego bohatera.

Gdzie można znaleźć “Dobrego lekarza”?

„Dobrego lekarza” możemy oglądać na kanałach AXN. Dostęp do nich daje między innymi platforma internetowa Ipla.tv. Oferuje ona liczne pakiety telewizyjne w atrakcyjnych cenach. Dzięki nim możemy się cieszyć ulubionymi produkcjami niezależnie od miejsca i czasu, w którym się aktualnie znajdujemy. Każdy z pakietów można bezpłatnie testować przez dwa tygodnie.

Osoba niepełnosprawnego lekarza składnia do refleksji, ale też daje motywację do działania dla osób, które same siebie wykluczają z uwagi na własne słabości i kompleksy.