Zalety Smart TV

W ciągu ostatnich kilku lat jednym z najbardziej popularnych słów w świecie elektroniki użytkowej jest – Smart TV. To swoiste małżeństwo między telewizorem a Internetem. Oprócz zwykłego programowania, które otrzymujesz od dostawcy telewizji kablowej lub satelitarnej, możesz uzyskiwać dostęp do treści w Internecie, gdzie darmowe filmy online są dostępne 24 h na dobę i to z tego samego urządzenia.  

Co możesz oglądać?

Treści mogą obejmować usługi przesyłania strumieniowego wideo, takie jak Netflix i Hulu, internetowe witryny fotograficzne, takie jak Picasa i Flickr, sieci społecznościowe, takie jak Facebook i Twitter, a także wiadomości na żądanie, sport, pogodę, a zwłaszcza darmowe filmy online. Oznacza to, że telewizor Smart TV zwiększa moc telewizora, umożliwiając dostęp do najlepszych usług internetowych na dużym ekranie. Dostęp do Smart TV można uzyskać na kilka sposobów. Najlepszym sposobem jest zainwestowanie w telewizor, który ma wbudowaną funkcję Smart TV z łącznością internetową, która może być przewodowa lub bezprzewodowa. Ponadto wszyscy główni producenci Smart TV oferują opcje Smart TV z kilkoma setkami aplikacji, usług i ikon, które zapewniają dostęp do wielu treści online. Inną opcją jest wybranie skrzynki multimedialnej, która może zapewnić ci usługę Smart TV, dzięki czemu możesz cieszyć się treściami online za pomocą istniejącego telewizora. Możesz także wybrać odtwarzacz Blu-ray, który jest wyposażony w łączność z Internetem. Zwykle na zewnętrznej stronie odtwarzacza Blu-ray znajduje się naklejka informująca, że urządzenie obsługuje Smart TV. Ponadto możesz zdecydować się na użycie systemu gier wideo, takich jak Nintendo, Wii, Xbox 360, aby uzyskać dostęp do usług internetowych (telewizja internetowa).

Główne zalety Smart TV

Główną zaletą posiadania telewizora Smart TV jest to, że możesz mieć dostęp do najlepszej zawartości sieci w jednym urządzeniu, w przeciwieństwie do odtwarzacza Blu-ray lub odtwarzacza multimedialnego, a także telewizora z dużym ekranem. Ponadto wiele telewizorów Smart wyposażonych jest w technologie nowej generacji, które są w trakcie opracowywania, ale nie zostały jeszcze wypuszczone na rynek. Najlepszym tego przykładem jest przejęcie webOS przez LG Electronics, głównego producenta telewizorów z płaskim ekranem. W 2013 r. Firma LG Electronics przejęła webOS od Hewlett-Packard, który jest systemem operacyjnym używanym wcześniej w starszych urządzeniach mobilnych, takich jak Palm OS. Później HP stworzył różne wersje systemu webOS, aby włączyć je do różnych urządzeń, takich jak tablet HP TouchPad. Podstawowym celem jest wprowadzenie urządzenia wielofunkcyjnego z łącznością internetową na rynek elektroniki użytkowej i przygotowanie konsumentów do nadchodzącej generacji podłączonych urządzeń zaprojektowanych do udostępniania, komunikacji i konsumpcji treści na dużą skalę. Wprowadzenie tego systemu, to pierwszy krok do stworzenia w pełni multimedialnego centrum i zamiany tradycyjnej telewizji na internetową.